Mudman Extreme Obstacle Course -
Kimball, MN
8/19/2017

race logo










                             Mudman - Kimball
                               Kimball, MN		
                              August 19, 2017
                                      



----------------------------------------------------------------------------
                        HEAT 1 TEAM RESULTS: PARENT/CHILD
----------------------------------------------------------------------------

  1. 1:09:33 Team Rose                
===================================
  1  1:09:17  Ryan Rose              M Cold Spring        MN 
  2  1:09:49  Clalien Rose        53 F Cold Spring        MN 

  2. 1:19:47 Roofus                   
===================================
  1  1:19:46  Emma Roufs             F Maple Grove        MN 
  2  1:19:47  Jason Roufs         39 M Maple Grove        MN 






----------------------------------------------------------------------------
                        HEAT 2 TEAM RESULTS: PARENT/CHILD
----------------------------------------------------------------------------

  1.   38:42 Pick your partner well   
===================================
  1    35:12  Alex Ehrlichman        M Sartell            MN 
  2    42:12  Craig Ehrlichman    47 M Sartell            MN 

  2.   46:48 Team Shoberg             
===================================
  1    46:47  Carson Shoberg         M Eau Claire         WI 
  2    46:50  Lee Shoberg         42 M Eau Claire         WI 

  3.   51:26 MUD WARDENS              
===================================
  1    51:25  Isabel Schottenbauer    F Two Harbors        MN 
  2    51:26  David Schottenbauer 42 M Two Harbors        MN 

  4.   59:11 Team Nystrom             
===================================
  1    59:09  Kristine Nystrom    36 F West Fargo         ND 
  2    59:13  Morgan Nystrom         F West Fargo         ND 

  5. 1:00:45 The Girls                
===================================
  1    57:09  Elizabeth Kelash       F Pierz              MN 
  2  1:04:21  Amy Herold          34 F Pierz              MN 

  6. 1:04:17 Team Diskerud            
===================================
  1  1:04:17  Hunter Diskerud        M Rice               MN 
  2  1:04:17  Adam Diskerud       36 M Rice               MN 

  7. 1:23:15 Team Hebert              
===================================
  1  1:23:15  Rachel Sichmeller   31 F Britton            SD 
  2  1:23:16  Raymond Hebert      10 M Britton            SD 






----------------------------------------------------------------------------
                        HEAT 3 TEAM RESULTS: PARENT/CHILD
----------------------------------------------------------------------------

  1. 1:02:53 Team Allison             
===================================
  1  1:02:53  Lydia Allison          F Prior Lake         MN 
  2  1:02:53  Robert Allison      46 M Prior Lake         MN 

  2. 1:03:19 Team CLARK               
===================================
  1  1:00:32  Kolter Petersen        M Bemidji            MN 
  2  1:06:07  Ericaa Clark        43 F Bemidji            MN 

  3. 1:12:01 Team Trompeter           
===================================
  1  1:12:00  Aaron Trompeter     46 M Rice               MN 
  2  1:12:01  Evan Trompeter         M Rice               MN 






----------------------------------------------------------------------------
                        HEAT 4 TEAM RESULTS: PARENT/CHILD
----------------------------------------------------------------------------

  1.   41:23 Team Luciano             
===================================
  1    40:16  Forza Azzurri       13 M Lester Prairie     MN 
  2    42:29  Jose Luciano        57 M Lester Prairie     MN 

  2. 1:08:26 Team Harris              
===================================
  1  1:08:23  Jason Harris        42 M Dassel             MN 
  2  1:08:28  Michael Harris      12 M Dassel             MN 

  3. 1:19:15 Team Bauer               
===================================
  1  1:19:08  Katelyn Bauer          F St Cloud           MN 
  2  1:19:22  Eric Bauer          41 M St Cloud           MN 

  4. 1:23:23 Team Epple               
===================================
  1  1:23:15  Cheyenne Epple         F Kimball            MN 
  2  1:23:31  Makayla Epple       17 F Kimball            MN 

  5. 1:26:02 Team Easterlund          
===================================
  1  1:25:59  Paige Easterlund       F Avon               MN 
  2  1:26:05  Greg Easterlund     41 M Avon               MN