Montgomery, MN
9/10/2020











              GERRY SMITH TCU INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET
              Montgomery National Golf Club - Montgomery, MN
                            September 10, 2020

                COMBINED RESULTS: JUNIOR VARSITY BOYS - 5K
   

---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR VARSITY BOYS
---------------------------------------------------------------------------

Place Tea/Tot  No.  Name                  Grade Team                           Time    Pace     
===== ======== ==== ===================== ===== ============================== ======= ===== 
    1   1/11    974 Dominic Rosin            11 LCWM-Nicollet                  20:05.5  6:28 
    2   2/11    970 Jake McDougall           10 LCWM-Nicollet                  20:36.6  6:38 
    3   3/11    968 Caden Larson              9 LCWM-Nicollet                  20:37.9  6:39 
    4   1/13    936 Austin Eyrich            11 Belle Plaine                   20:43.2  6:41 
    5   1/7      61 Eli Viscocil                Tri-City United                20:51.3  6:43 
    6   4/11    960 Jacob Cooper              9 LCWM-Nicollet                  21:03.2  6:47 
    7   5/11    966 Charlie Gengler           7 LCWM-Nicollet                  21:03.6  6:47 
    8   1/7      43 Joshua Daun               9 Southwest Christian            21:12.3  6:50 
    9   2/7      50 Jonah Lu                 10 Southwest Christian            21:14.4  6:51 
   10   2/13    948 Jacob Olson              12 Belle Plaine                   21:17.9  6:52 
   11   6/11    967 Andrew Johnson            9 LCWM-Nicollet                  21:21.8  6:53 
   12   2/7     928 Alex Block                  Tri-City United                21:25.8  6:54 
   13   3/7      48 Joseph Larson            12 Southwest Christian            21:26.1  6:54 
   14   3/7     349 Zack Balma                  Tri-City United                21:27.1  6:55 
   15   3/13    946 Andrew Ludwig            12 Belle Plaine                   21:34.8  6:57 
   16   4/7      53 Carter Warta             12 Southwest Christian            21:37.4  6:58 
   17   4/13    944 Nehemiah Juaire          12 Belle Plaine                   21:38.6  6:58 
   18   5/13    938 Ezra Fahey                9 Belle Plaine                   21:39.0  6:59 
   19   4/7      57 Isaac Lebrom                Tri-City United                21:41.9  7:00 
   20   1/24     16 Gabe Michels              8 Norwood-Young America          21:42.8  7:00 
   21   6/13    937 Emmett Fahey             11 Belle Plaine                   21:49.6  7:02 
   22   1/4      36 Devan Kumar              12 Sibley East                    21:50.6  7:02 
   23   7/13    942 Calvin Hartman           12 Belle Plaine                   21:52.1  7:03 
   24   5/7      63 Owen Block                  Tri-City United                21:54.2  7:03 
   25   5/7      44 Andrew Erhart            11 Southwest Christian            21:57.4  7:05 
   26   6/7     929 Cole Walters                Tri-City United                21:58.1  7:05 
   27   6/7      42 Zion Buck                 9 Southwest Christian            22:02.6  7:06 
   28   2/4      32 Aaron Elseth             11 Sibley East                    22:07.6  7:08 
   29   8/13    947 Connor O'Brien           10 Belle Plaine                   22:19.0  7:11 
   30   2/24      7 Parker Hohl               7 Norwood-Young America          22:22.8  7:13 
   31   1/5     982 Cayden Luna              10 LeSueur-Henderson              22:22.9  7:13 
   32   2/5     981 Josiah Juarez             8 LeSueur-Henderson              22:23.7  7:13 
   33   3/24     19 Tyler Neubarth            8 Norwood-Young America          22:24.0  7:13 
   34   9/13    934 Ryan Bergs               12 Belle Plaine                   22:25.7  7:14 
   35   4/24   1000 Aaron Druley             10 Norwood-Young America          22:36.3  7:17 
   36   5/24    999 Bradyn Daugs              8 Norwood-Young America          22:37.0  7:17 
   37   6/24     21 Dane Pauly                7 Norwood-Young America          22:38.7  7:18 
   38   7/24     26 Charlie Steinhagen       12 Norwood-Young America          22:38.9  7:18 
   39  10/13    953 Paul Stoterau            10 Belle Plaine                   22:39.4  7:18 
   40   7/11    957 Logan Anderson           10 LCWM-Nicollet                  22:43.7  7:19 
   41   8/24     18 Bennet Molva             10 Norwood-Young America          22:50.1  7:21 
   42   9/24     14 Reese Lentsch             9 Norwood-Young America          22:53.8  7:23 
   43  10/24     11 Brayden Kohls            10 Norwood-Young America          22:54.0  7:23 
   44  11/13    951 Michael Schultz           9 Belle Plaine                   22:58.5  7:24 
   45  11/24      3 Quinn Eischens           10 Norwood-Young America          22:58.8  7:24 
   46   8/11    963 Adin Esqueda             10 LCWM-Nicollet                  23:08.2  7:27 
   47  12/24     17 Joey Molnau              10 Norwood-Young America          23:16.0  7:30 
   48   7/7     350 Dylan Thomson               Tri-City United                23:24.1  7:32 
   49   7/7      46 Drew Hirsh               12 Southwest Christian            23:24.4  7:33 
   50  13/24     12 Dylan Kromarek            8 Norwood-Young America          23:27.8  7:34 
   51   3/5     980 Owen Greisen              7 LeSueur-Henderson              23:38.9  7:37 
   52   9/11    972 Grant Pugh               12 LCWM-Nicollet                  23:41.5  7:38 
   53  14/24     25 Zachary Smith            12 Norwood-Young America          23:41.5  7:38 
   54  15/24      4 Kyson Evenski             7 Norwood-Young America          23:47.7  7:40 
   55  16/24     23 Tony Simons               9 Norwood-Young America          23:57.2  7:43 
   56  12/13    939 Zach Fogarty             12 Belle Plaine                   23:58.7  7:44 
   57  17/24      8 Roman Holland             9 Norwood-Young America          24:01.3  7:44 
   58  10/11    959 Michael Condon            9 LCWM-Nicollet                  24:22.1  7:51 
   59  18/24      6 Ben Heuer                 9 Norwood-Young America          24:29.8  7:54 
   60  19/24     22 Sam Pauly                10 Norwood-Young America          24:44.8  7:58 
   61  20/24    997 Tyler Anderson            9 Norwood-Young America          25:07.5  8:06 
   62  13/13    935 Cody Corbitt             12 Belle Plaine                   25:15.7  8:08 
   63  21/24    998 Aiden Barthel             9 Norwood-Young America          25:54.7  8:21 
   64  22/24     15 John Mackenthun           9 Norwood-Young America          26:02.1  8:23 
   65   4/5     985 Calvin Reiter             9 LeSueur-Henderson              26:39.9  8:35 
   66  23/24     10 Blake Kimpling           12 Norwood-Young America          27:11.4  8:46 
   67  11/11    969 Gabe Lawver              10 LCWM-Nicollet                  27:11.6  8:46 
   68  24/24     27 Luke Vinkemeier           7 Norwood-Young America          27:15.8  8:47 
   69   3/4      31 Jackson Burdorf          12 Sibley East                    27:33.0  8:53 
   70   5/5     987 Ben Sullivan              9 LeSueur-Henderson              27:35.2  8:53 
   71   4/4      41 Matt Zeigler             12 Sibley East                    31:06.2 10:01 



                   JUNIOR VARSITY BOYS / MEET SESSION 1
   

---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR VARSITY BOYS
---------------------------------------------------------------------------
Place Tea/Tot  No.  Name                  Grade Team                           Time    Pace     
===== ======== ==== ===================== ===== ============================== ======= ===== 
    1   1/7      43 Joshua Daun               9 Southwest Christian            21:12.3  6:50 
    2   2/7      50 Jonah Lu                 10 Southwest Christian            21:14.4  6:51 
    3   3/7      48 Joseph Larson            12 Southwest Christian            21:26.1  6:54 
    4   4/7      53 Carter Warta             12 Southwest Christian            21:37.4  6:58 
    5   1/24     16 Gabe Michels              8 Norwood-Young America          21:42.8  7:00 
    6   5/7      44 Andrew Erhart            11 Southwest Christian            21:57.4  7:05 
    7   6/7      42 Zion Buck                 9 Southwest Christian            22:02.6  7:06 
    8   2/24      7 Parker Hohl               7 Norwood-Young America          22:22.8  7:13 
    9   3/24     19 Tyler Neubarth            8 Norwood-Young America          22:24.0  7:13 
   10   4/24   1000 Aaron Druley             10 Norwood-Young America          22:36.3  7:17 
   11   5/24    999 Bradyn Daugs              8 Norwood-Young America          22:37.0  7:17 
   12   6/24     21 Dane Pauly                7 Norwood-Young America          22:38.7  7:18 
   13   7/24     26 Charlie Steinhagen       12 Norwood-Young America          22:38.9  7:18 
   14   8/24     18 Bennet Molva             10 Norwood-Young America          22:50.1  7:21 
   15   9/24     14 Reese Lentsch             9 Norwood-Young America          22:53.8  7:23 
   16  10/24     11 Brayden Kohls            10 Norwood-Young America          22:54.0  7:23 
   17  11/24      3 Quinn Eischens           10 Norwood-Young America          22:58.8  7:24 
   18  12/24     17 Joey Molnau              10 Norwood-Young America          23:16.0  7:30 
   19   7/7      46 Drew Hirsh               12 Southwest Christian            23:24.4  7:33 
   20  13/24     12 Dylan Kromarek            8 Norwood-Young America          23:27.8  7:34 
   21  14/24     25 Zachary Smith            12 Norwood-Young America          23:41.5  7:38 
   22  15/24      4 Kyson Evenski             7 Norwood-Young America          23:47.7  7:40 
   23  16/24     23 Tony Simons               9 Norwood-Young America          23:57.2  7:43 
   24  17/24      8 Roman Holland             9 Norwood-Young America          24:01.3  7:44 
   25  18/24      6 Ben Heuer                 9 Norwood-Young America          24:29.8  7:54 
   26  19/24     22 Sam Pauly                10 Norwood-Young America          24:44.8  7:58 
   27  20/24    997 Tyler Anderson            9 Norwood-Young America          25:07.5  8:06 
   28  21/24    998 Aiden Barthel             9 Norwood-Young America          25:54.7  8:21 
   29  22/24     15 John Mackenthun           9 Norwood-Young America          26:02.1  8:23 
   30  23/24     10 Blake Kimpling           12 Norwood-Young America          27:11.4  8:46 
   31  24/24     27 Luke Vinkemeier           7 Norwood-Young America          27:15.8  8:47 



                   JUNIOR VARSITY BOYS / MEET SESSION 2
   

---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR VARSITY BOYS
---------------------------------------------------------------------------
Place Tea/Tot  No.  Name                  Grade Team                           Time    Pace     
===== ======== ==== ===================== ===== ============================== ======= ===== 
    1   1/11    974 Dominic Rosin            11 LCWM-Nicollet                  20:05.5  6:28 
    2   2/11    970 Jake McDougall           10 LCWM-Nicollet                  20:36.6  6:38 
    3   3/11    968 Caden Larson              9 LCWM-Nicollet                  20:37.9  6:39 
    4   1/7      61 Eli Viscocil                Tri-City United                20:51.3  6:43 
    5   4/11    960 Jacob Cooper              9 LCWM-Nicollet                  21:03.2  6:47 
    6   5/11    966 Charlie Gengler           7 LCWM-Nicollet                  21:03.6  6:47 
    7   6/11    967 Andrew Johnson            9 LCWM-Nicollet                  21:21.8  6:53 
    8   2/7     928 Alex Block                  Tri-City United                21:25.8  6:54 
    9   3/7     349 Zack Balma                  Tri-City United                21:27.1  6:55 
   10   4/7      57 Isaac Lebrom                Tri-City United                21:41.9  7:00 
   11   1/4      36 Devan Kumar              12 Sibley East                    21:50.6  7:02 
   12   5/7      63 Owen Block                  Tri-City United                21:54.2  7:03 
   13   6/7     929 Cole Walters                Tri-City United                21:58.1  7:05 
   14   2/4      32 Aaron Elseth             11 Sibley East                    22:07.6  7:08 
   15   7/11    957 Logan Anderson           10 LCWM-Nicollet                  22:43.7  7:19 
   16   8/11    963 Adin Esqueda             10 LCWM-Nicollet                  23:08.2  7:27 
   17   7/7     350 Dylan Thomson               Tri-City United                23:24.1  7:32 
   18   9/11    972 Grant Pugh               12 LCWM-Nicollet                  23:41.5  7:38 
   19  10/11    959 Michael Condon            9 LCWM-Nicollet                  24:22.1  7:51 
   20  11/11    969 Gabe Lawver              10 LCWM-Nicollet                  27:11.6  8:46 
   21   3/4      31 Jackson Burdorf          12 Sibley East                    27:33.0  8:53 
   22   4/4      41 Matt Zeigler             12 Sibley East                    31:06.2 10:01 



                   JUNIOR VARSITY BOYS / MEET SESSION 3
   

---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR VARSITY BOYS
---------------------------------------------------------------------------
Place Tea/Tot  No.  Name                  Grade Team                           Time    Pace     
===== ======== ==== ===================== ===== ============================== ======= ===== 
    1   1/13    936 Austin Eyrich            11 Belle Plaine                   20:43.2  6:41 
    2   2/13    948 Jacob Olson              12 Belle Plaine                   21:17.9  6:52 
    3   3/13    946 Andrew Ludwig            12 Belle Plaine                   21:34.8  6:57 
    4   4/13    944 Nehemiah Juaire          12 Belle Plaine                   21:38.6  6:58 
    5   5/13    938 Ezra Fahey                9 Belle Plaine                   21:39.0  6:59 
    6   6/13    937 Emmett Fahey             11 Belle Plaine                   21:49.6  7:02 
    7   7/13    942 Calvin Hartman           12 Belle Plaine                   21:52.1  7:03 
    8   8/13    947 Connor O'Brien           10 Belle Plaine                   22:19.0  7:11 
    9   1/5     982 Cayden Luna              10 LeSueur-Henderson              22:22.9  7:13 
   10   2/5     981 Josiah Juarez             8 LeSueur-Henderson              22:23.7  7:13 
   11   9/13    934 Ryan Bergs               12 Belle Plaine                   22:25.7  7:14 
   12  10/13    953 Paul Stoterau            10 Belle Plaine                   22:39.4  7:18 
   13  11/13    951 Michael Schultz           9 Belle Plaine                   22:58.5  7:24 
   14   3/5     980 Owen Greisen              7 LeSueur-Henderson              23:38.9  7:37 
   15  12/13    939 Zach Fogarty             12 Belle Plaine                   23:58.7  7:44 
   16  13/13    935 Cody Corbitt             12 Belle Plaine                   25:15.7  8:08 
   17   4/5     985 Calvin Reiter             9 LeSueur-Henderson              26:39.9  8:35 
   18   5/5     987 Ben Sullivan              9 LeSueur-Henderson              27:35.2  8:53